Uudised ja teated

Võru linna edenemist lapsesõbralikkuse suunal on märgatud

Lapsed ja noored on kahtlusteta tähtsad igas linnas ja vallas. Üha enam mõeldakse, millest me räägime, kui räägime lastesõbralikust linnast. Laupäeval, 6. juulil kutsus kogukonnaühendus Loov Viljandi Võru esindajat osalema Viljandi linna III [eel]arvamusfestivalile oma mõtteid avama ja kogemust jagama.

Võrus oleme kokku leppinud, et  lapsesõbralikkus väljendub neljas valdkonnas: vaimselt ja füüsiliselt turvaline linnaruum, kaasaegsed õppimisvõimalused, lastega perede märkamine ja toetamine ning peredel võimalused ühiselt veeta vaba aega.

Viljandi arutelu keskendus avalikule linnaruumile: laste ja noorte liikuvus, vaba aja veetmine ja huviringid, tegevused avalikus ruumis, omapäi liikumise turvalisus. Saime öelda kõike seda, millest oleme Võrus huvigruppidega rääkinud: lastesõbralikule kuvandile saab aidata kaasa igaüks ning erinevad huvipooled saavad oma pädevuse piires vastutada ja tegutseda selle nimel, et lapsed ja noored tunneksid end linnas hästi. Tutvustasime Võru veeremist lastesõbralikkuse suunas, värsket hea tahte lepet ja kaubamärki. Kaasarutlejaid kuulates oli heameel tõdeda, et meil on mida jagada ja mille üle rõõmu tunda.

Võru linnavalitsust esindas arutelul Pille Liblik, Viljandist osalesid lapsevanem Kaari koos lastega, Viljandis üles kasvanud arhitektuuritudeng Rimo ja Viljandi linnavolinik ning kogukonnaaktivist Kristina. Arutelu modereeris linnaruumi asjatundja Kadri.

Loe ka Võru linna hea tahte lepet SIIT


Uudiste arhiiv

Uudiste arhiiv on grupeeritud aastate kaupa.

2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019, 2020, 2021, 2022, 2023, 2024