Võru bussijaam ja Cargobus ühine infotelefon  +372 524 7121 

Lahtiolekuajad https://www.cargobus.ee/ee/terminalid/14

Võru linnalähiliinide liinivõrk uuenes alates 1. juulist 2020

Uued sõiduplaanid on kättesaadavad Kagu Ühistranspordikeskuse veebilehel https://kagu.ytk.ee/soiduplaanid/voru-linnalahiliinid/ ja tutvumiseks väljas Võru linnavalitsuse infopunktis.
 
Igasse bussipeatusesse on paigutatud uute linnalähiliinide marsruudid (läbitavate peatuste nimekirjad) VAATA MARSRUUTIDE TABELIT SIIT
 

KEHTIVAD SÕIDUPLAANID

Vaata kõiki kehtivaid sõiduplaane ja peatusi siit .
Peatus.ee lehel on võimalik sisestada soovitud peatusenimi, valida sõidusuunda ja näha kõiki liine, mis sõitmiseks sobivad. 

Tasuta bussisõit maakondlikel bussiliinidel  -  Korduma Kippuvad Küsimused  

Millistes maakondades saab alates 1. juulist 2020 nulleurose bussipiletiga ehk tasuta sõita?

Need maakonnad on Valgamaa, Võrumaa, Põlvamaa, Järvamaa, Jõgevamaa, Viljandimaa, Tartumaa, Ida-Virumaa, Hiiumaa, Saaremaa ja Läänemaa.

Millistel liinidel saab nulleurose bussipiletiga sõita?

Nulleurone bussipilet kehtib 1. juulist 2020 avaliku teenindamise lepingute alusel teostatavate maakonna- ja naabermaakonda ühendavatel bussiliinidel. Tasuta sõit kehtib kõigil Võru linna teenindavatel maakondlikel bussiliinidel.

NB! Tasuta sõidu õigus ei laiene kommertsalustel sõitvatele bussiliinidele.

Kes saab nulleurose bussipiletiga sõita?

Nullhinnaga piletiga saavad sõita kõik, kes on bussist või muudest müügipunktidest ostnud 2 eurot maksva ühiskaardi (sõidukaart) ning enda sõidu valideerinud. Ühiskaarti ei pea isikustama. Ühiskaart on ristkasutatav üle Eesti, s.o alates 1. juulist 2018  kehtib tasuta sõit ühiskaardiga registreerimisel järgmistes maakondades: Läänemaa (Haapsalu), Viljandimaa, Saaremaa, Hiiumaa, Jõgevamaa, Järvamaa, Ida-Virumaa, Tartumaa, Valgamaa, Võrumaa, Põlvamaa.

Tähelepanelik peab olema erinevates linnades ja maakondades, sest igal pool ei ole ühistransport tasuta.

Ühiskaardid võivad olla erineva kujundusega (Võru linnas ja maakonnas on alates 01.09.2018 kasutusel oranživärvilised sõidukaardid)

Mida teha kui ühiskaart ära kaob?

Kui ühiskaart on kadunud, tuleb osta uus kaart.

Kuidas tunda ära tasuta sõitvad bussid? Kuidas saab nulleurose bussipiletiga sõita? 

Alates 1. juulist kannavad vastavad bussid silti TASUTA. Bussi sisenedes tuleb enda sõit registreerida ehk valideerida ühiskaart. Kui valideerimisaparaate bussis ei ole, väljastab bussijuht sõitjale vastava pileti.

Miks on vaja enda sõit registreerida?

Liiniveo korraldajad vajavad bussiliini käigushoidmise vajalikkuse hindamiseks statistikat liinil reisijate arvu kohta.