Uudised ja teated

Puulehtede koristamisest ja veost Võru linnas

Võru linnas toimub sel aastal taas puulehtede vedu suurte lehekottidega (bigbag‘idega). Leheveoks kasutatavad suured lehekotid mahutavad u tonni lehti ja on 8 sangaga: 4 koti ülemises ja 4 alumises osas. Teistsuguseid, sangadeta suuri kotte või bigbag‘e ei ole võimalik tühjendada ja neid autojuht ära ei vii.

Suurte lehekottide jagamine toimub alates 1. oktoobrist Võru linnamajanduse osakonnast, Lembitu tn 2, sissepääs sisehoovipoolsest küljest. Kotte antakse kohapeal välja osakonna vastuvõtuaegadel: esmaspäeval kell 13-16 ja neljapäeval kell 9-11. Lehekottide kätte andmisel registreeritakse teid kohe ka veole, mis algab 30. oktoobril.

Enamikku kottidest on eelmisel aastal kasutatud ja need võivad olla mullased. Leheveo lõppedes tuleb kasutamata kotid kindlasti tagasi tuua. Täidetud suured lehekotid tuleb oma kinnistul panna kohta, kust neid on võimalik tõstukiga ära viia. Palume lehekott täita peaaegu lõpuni, aga nii, et sangad oleks võimalik keskele kokku tõmmata. Sõiduki tõstemehhanism ulatub tõstma u 3 m kaugusel olevaid kotte. Arvestades eelmiste aastate kogemusi, ei tohiks panna kotte sellisele pinnale, mis võib korduvate vihmasadudega muutuda pehmeks, sest siis ei ole võimalik kotti ära viia. Juhul, kui lehevedaja ei pääse mingil põhjusel kotile ligi või koti tõstmine on takistatud, tuuakse Teile lahendusena teine kott, millesse palume lehed ümber tõsta.

Lehekottide äraveo perioodi alguseks ehk 30. oktoobriks peaks lehed kotis valmis olema. Sõltuvalt ilmast ja veograafikust võib vedu toimuda järgneva kahe nädala jooksul. Suurtesse lehekottidesse tohib panna ainult puulehti. Neid kotte, kus on muid jäätmeid (pabereid, pakendeid, suuri oksi, kivi- ja ehitusjäätmeid), ära ei viida.

 

Tiina Randjärv
keskkonna- ja järelevalvespetsialist


Uudiste arhiiv

Uudiste arhiiv on grupeeritud aastate kaupa.

2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019, 2020, 2021, 2022, 2023