Tere tulemast omanäolisse Võru linna!
 

Võru on kahtlemata üks Eesti kaunemaid linnu. Omanäolise tänavavõrguga ning armsate madalate puumajadega linnasüda võlub külastajaid igal sammul. Linna pärliks on Tamula järv koos rannapromenaadiga, mida ühendab ajaloolise keskusega võluv Katariina allee. Ajaloolises linnasüdames asub Võru vanim ja kauneim hoone (endine mõisahoone), mille ruumides tegutseb täna riigigümnaasium.
Võru omanäolisust väljendab ka linna tunnuslause Üts ummamuudu liin (üks omamoodi linn), mis kannab endas positiivset ja südamlikku hõngu, väärtustab Võrus elavaid sõbralikke ja avatuid inimesi ning väljendab Võrule omast elamise ja olemise viisi, piirkonnas kasutatavat murdekeelt, omanäolist puitarhitektuuri, kaunist loodust, rahva positiivset suhtumist "umasse" ja "häässe" ning omakultuuri tervikuna.
 
Võru on suvitajate ja suusatajate paradiis
Võru on parim paik puhkuse veetmiseks nii suvel kui talvel. Linnasüdamest vaid 8 minuti autosõidu kaugusel asuvad Kubija valgustatud suusa- ja jooksurajad ja väli-jõusaal ning 20 minuti sõidu kaugusel Haanja valgustatud suusarajad.   
Suvitajatel tuleb hotellist või külalistemajast astuda vaid 600-900 meetrit ning juba nad leiavadki end Tamula järve kaldalt. Tamula rand on väga mugav ning pakub tegevust erinevas vanuses inimestele – suur liivarand, mänguväljakud väikelastele, palliväljakud, väli-fitness ala jpm.  Eriti mõnusaks teeb ranna muruoaas, kus saab suvel muretult päevitada – ei pea muretsema kuuma liiva kõrvetuse pärast ega pidevalt käterätti liivast puhastama-, samuti on rannas olemas tasuta duši võtmise võimalus ja tualettruumid. Rannas on võimalik jalutada mööda 800-meetrilist rannapromenaadi, mis algab Hotell Tamulast ning lõppeb Roosisaare silla juures, millelt avaneb kaunis vaade Võru linnale ning järvele. Silla läheduses asub muinasasula koht ning silmapaistev skulptuuri, mis sümboliseerib elujõudu. Suviti on avatud Tamula rannabangalo, mis pakub mõnusat äraolemist ning head muusikat.
Suvitajate ja linnarahva rõõmuks toimub juuli alguses romantikafestival, juuli keskpaigas Võru Folkloorifestival, augustis Võru linnapäevad ning palju erinevaid üritusi.
Vaiksemat rannapuhkust saab nautida Kubija hotell-loodusspaa vahetus läheduses pisikese Kubija järve kaldal.
 
Seest suurem kui väljast
 
Võru linnas elab 12 573 inimest (1.05.2016). Võru on küll keskmise suurusega linn Eestis, kuid tegemist jätkub siin kõigile. Ajaloohuvilistel on võimalus külastada Fr.R. Kreutzwaldi Memoriaalmuuseumi ja Võrumaa kultuurikoda, kus asub muuseum ning galerii. Kultuurihuvilistele pakub huvitavat programmi Võru Kultuurimaja Kannel, kus asub kino/teatri- ja kontserdisaalid ning linnagalerii. Mõnusat rokki on aeg-ajalt võimalus kuulata pubis Õlle 17 võis siis jazz-muusikat kohvikus Spring. Öistele pidulistele pakuvad programmi klubid Tartu ja  Capital, Stedingu kelder ning Taevas ja Põrgu. Ka majutuskohti jagub igale maitsele nt Kubija hotell-loodusspaa, ajaloolises hoones asuv Georgi Hotell, mis eristub teistest nutikate lahenduste poolest ning armsad külalistemajad Mõisa Ait, Ränduri jt. 
Ka spordihuvilistele jätkub Võrus tegevust nii iseseisvalt, kuna linnas ja selle vahetus ümbruses asuvad jooksu-, rulli- ja suusarajad ning rekreatsioonialad, kui ka spordiürituste raames. Võrus on suurepärane spordikeskus ja väiksemad spordibaasid. Väga vähe on alasid, mida siin harrastada ei saaks. Vaieldamatult on atraktiivsemateks ja suuremateks spordiüritusteks Võhandu 100 maraton, Lõuna-Eesti Ralli ja Võru Roller. Hea ülevaate Võrumaa spordiürituste kohta leiad Võrumaa Spordiliidu kodulehelt http://vorumaaspordiliit.ee/
 
Võru linna ilu on märganud ka erinevad organisatsioonid. Tamula rannapromenaadi pälvis Eesti Maastikuarhitektide Liidu tiitli „2009. aasta maastikuarhitektuuri tegu",  Katariina allee sai tunnustuse Kommunaalmajanduse ühingu poolt ning Muinsuskaitseamet tunnustas riigigümnaasiumi hoonet kui „Hästi Restaureeritud Mälestis" ning Kubija tervise- ja rekreatsioonikeskus pälvis 2014. aasta parima tervisespordirajatise tiitli.
 
Veebilehele oleme koondanud info Võru linnas toimuvate ürituste, toitlustus- ja majutusettevõtete kohta.
 
Võru on Tallinnast vaid 3,5, Narvast 3, Pärnust 2,5, Viljandist 1,5  ja Tartust vaid 1 tunni autosõidu kaugusel!