Alates 15.septembrist 2022 saab kasutada Põlva ja Võru maakonnas sotsiaaltranspordi teenust, mida korraldab Kagu Ühistranspordikeskus. Veoteenust teostab OÜ Merling Reisid.
Sotsiaaltranspordi klientideks on kõik  Põlva-ja Võrumaa elanikud, kes oma tervisliku erivajaduse tõttu  ei saa kasutada ühistransporti, ning kelle abivajaduse on hinnanud  kohalik omavalitsus.

Teenusele suunamise eelduseks on kohaliku omavalitsuse poolne inimeste vajaduste hindamine.
Teenust osutatakse vastavalt kohandatud sõidukitega, mis on võimelised vedama nii ratastoolis kui ka kanderaamis reisivaid kliente. Sõidukid on  vastavalt kliendi vajadustele varustatud ka abivahenditega. Olgu nendeks kas kargud/ratastool või trepitõstuk.
Osutatava teenuse hulka kuulub ka kliendi saatmise teenus: kliendi aitamine mistahes liikumisvõimest liikumisel kodust, haiglaruumist vm avaliku teenuse hoonesisesest ruumist mistahes korruselt sõidukini või vastupidi.
Sõltuvalt kliendi vajadustest on teenuse korraldajal õigus võimalusel sõite liidestada kas omavahel või siduda avaliku liiniveo poolt osutatava teenusega.

Sõit telli vähemalt 2 tööpäeva ette, see annab sulle õiguse teenust saada sulle vajalikul ajal. Muudel juhtudel saame tellimust täita ainult vabade sõidukite olemasolul.
Anna operaatorile täpne info oma sõidust – mis kuupäeval, kuhu, mis kell, mis eesmärk, kas kaasa tuleb ka saatja, kas on täiendavaid vajadusi (nt. vajadus kasutada tõstjaid, kandetooli, kanderaamimadratsit, trepironijat, oma või vedaja ratastooli vms), kas sul on pagas.

Sõidu tühistamine
Sõidutellimuse tühistamise vajadusest teavita operaatorit esimesel võimalusel sulle sobival viisil – helistades, saates e-kirja või sõnumi.  Kui sõidu tühistamise teade saabub vähem kui 10 tundi sõidu planeeritud algusajast, võib sellega kaasneda kohustus tasuda ära jäänud sõidu eest samades tariifides, mis tulnuks tasuda sõidu korral.

Sõitmine
Operaatoril on õigus klientide sõite ühildada, seetõttu võib ta pakkuda kuni 1 tund varasemat kohale jõudmise aega ja /või hilisemat tagasisõiduaega võrreldes kliendi poolt soovituga. Sõidu marsruut võib pikeneda seoses teiste klientide teenindamisega.

 

Palju teenus maksab?

Kliendil tuleb tasuda sõidu eest sõidukisse sisenemisel  ühekordne „sisenemistasu" . Tasu on veootsa põhine

Sõit Kagu ÜTK teeninduspiirkonnas, s.o Põlva ja/või Võru maakonnas       – 5 eurot

Sõit Kagu ÜTK teeninduspiirkonna naabermaakond (Valga- ja Tartumaa)  – 10 eurot

Sõit mujale väljapoole eelmainitud piirkondi Eesti Vabariigis                        – 30 eurot

Saatja sõidab kliendiga TASUTA

 

Tasumise viisid

Tasuda saab nii sularahas kui pangakaardiga.

Juhul, kui tagasisõit viibib või kõik ei suju nii nagu eelnevalt kokku lepitud?
Kui sa oled kokku leppinud oma tagasisõidu ja sa ei jõua kokkulepitud kohta, siis helista juhile, kes sind ootab. Räägi talle kus sa asud, miks viibid ja kui kaua umbes sul aega veel läheb.

 

____________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

 

Käivitub sotsiaaltransporditeenuse projekt

Alates 14. septembrist 2020 saab Põlva ja Võru maakonnas kasutada sotsiaaltranspordi teenust. Teenust korraldab Kagu Ühistranspordikeskus  ja veoteenust teostab OÜ Abuss.

Teenust osutatakse Sotsiaalministeeriumi ja Kagu ÜTK vahel sõlmitud lepingu alusel.  Lepingu aluseks on „Sotsiaaltransporditeenuse korraldusmudelite testimine" toetuse andmise tingimused ning teenust finantseeritakse Euroopa Sotsiaalfondist ja kohalike omavalitsuste eelarvevahenditest.

Sotsiaaltranspordi klientideks on kõik  Põlva-ja Võrumaa elanikud, kes oma tervisliku erivajaduse tõttu  ei saa kasutada ühistransporti, ning kelle abivajaduse on hinnanud kohalik omavalitsus.  

Teenuse vajadusel pöördu esmalt enda kohaliku omavalitsuse sotsiaaltöötajate poole.

Sõitude tellimine

Sõidu tellimiseks informeeri oma sõidusoovist Võru Linnavalitsuse sotsiaaltööosakonda  helistades numbrile 5358 8582 või 5307 6521. Tellimuse võib saata ka e-posti aadressidele marleen.maask@voru.ee või eve.ilisson@voru.ee   

Nendelt kontaktidelt saad küsida vajaminevat lisainformatsiooni. Oma sõidusoovist anna teada võimalikult varakult.

Sõit  telli vähemalt 2 tööpäeva ette, see annab sulle õiguse teenust saada sulle vajalikul ajal. Muudel juhtudel saame tellimust täita ainult vabade sõidukite olemasolul.

Anna  täpne info oma sõidust – mis kuupäeval, kuhu, mis kell, mis eesmärk, kas kaasa tuleb ka saatja, kas on täiendavaid vajadusi (nt. vajadus kasutada tõstjaid, kandetooli, kanderaamimadratsit, trepironijat, oma või vedaja ratastooli vms), kas sul on pagas.

Sõidu tühistamine

Sõidutellimuse tühistamise vajadusest teavita omavalitsust esimesel võimalusel sulle sobival viisil – helistades, saates e-kirja või sõnumi.  Kui sõidu tühistamise teade saabub vähem kui 10 tundi sõidu planeeritud algusajast, võib sellega kaasneda kohustus tasuda ära jäänud sõidu eest samades tariifides, mis tulnuks tasuda sõidu korral.

Sõitmine

Vajalikke sõite tehakse ööpäevaringselt Eesti Vabariigi territooriumil

Operaatoril on õigus klientide sõite ühildada, seetõttu võib ta pakkuda kuni 1 tund varasemat kohalejõudmise aega ja /või hilisemat tagasisõiduaega võrreldes kliendi poolt soovituga. Sõidu marsruut võib pikeneda seoses teiste klientide teenindamisega.

Juhul, kui tagasisõidu aega ei ole võimalik sõidu tellimise ajal prognoosida, siis tagasisõidu ootega on kuni 1 tund.

Sõidukeid on kahesuguseid:

  • sõidukid, milles on lisaks juhile veel neli istekohta ja pagasiruum. Üks nendest kohtadest on sobiv ratastoolis istuvale sõitjale;
  • sõidukid, mis osutavad raamitransport ehk lamava inimese vedu.

Palju teenus maksab?

Kliendil tuleb tasuda sõidu eest sõidukisse sisenemisel  ühekordne „sisenemistasu" . Tasu kehtib sõidule kodus avaliku teenuseni ja tagasi sama päeva sees.

Sõit Kagu ÜTK teeninduspiirkonnas, s.o Põlva ja/või Võru maakonnas – 3 eurot.                                                             

Sõit Kagu ÜTK teeninduspiirkonna naabermaakond (Valga- ja Tartumaa) - 8 eurot.

Sõit mujale väljapoole eelmainitud piirkondi Eesti Vabariigis - 20 eurot.

Saatja sõidab kliendiga TASUTA.

Tasumise viisid

Projekti käivitumisel algetapil saab sõidu eest tasuda vaid sularahas.  IT lahendus välja töötamisel, selle valmides on võimalik kasutada  „ ühiskaarti" ning kasutatavad  on ka muud elektroonilised makseliigid.

Juhul, kui tagasisõit viibib või kõik ei suju nii nagu eelnevalt kokku lepitud?

Kui sa oled kokku leppinud oma tagasisõidu ja sa ei jõua kokkulepitud kohta, siis helista juhile, kes sind ootab. Räägi talle kus sa asud, miks viibid ja kui kaua umbes sul aega veel läheb.

Alati on hea teada juhi telefoni numbrit. Küsi see temalt.

Milline näeb välja sõiduk, mis sulle teenust osutab?