SA Võru Kannel

Aadress: Liiva 13, 65609 Võru
piletikassa: tel 786 8676
info: tel 786 8671, 786 8677
veebileht: http://www.vorukannel.ee
Facebook
Kino Kannel Facebook

SA Võru Kannel jätkab 1881. a Võru linnas loodud Eesti laulu ja mänguseltsi KANNEL rahvakultuuri traditsioone. Võru Kandles tegutsevad Võru linnagalerii, kino Kannel ning arvukad harrastuskollektiivid. 

Rekonstrueeritud saalid on lahendatud multifunktsionaalsetena ja võimaldavad korraldada erinevaid etendusi, kontserte, konverentse, seminare, festivale, messe ja vastuvõtte. Teatri-kinosaal 400 istekohaga on maakonna ja linna suurim saal. Suurepärase muudetava akustikaga kontsertsaal mahutab 290 kuulajat. Väike saal on hubane koht 120 inimesele mõeldud üritusteks. 

Saalide fuajeesid hõlmavates Võru linnagalerii ruumides saab eksponeerida erinevaid näitusprojekte, kus aasta jooksul toimub ligikaudu 30 näitust. 

Võru kino Kannel läks 2014. aasta sügisest üle digitaalsele kinosüsteemile ning tavafilmide näitamisele lisandus ka 3D kino. 

Ajakohased prooviruumid võimaldavad edendada kohalikku rahvakultuuri ning neid võimalusi kasutavad arvukad harrastuskollektiivid. Kandles tegutsevad segakoorid Hilaro, Tervis, Tempera; naiskoor Kannel; Võru Meeskoor; Setu leeloansambel Helmekaala; Võru Puhkpilliorkester; naisrahvatantsurühmad Tsõõr, Kabujalakesed ja Viire; segarahvatantsurühm Kannel; Kandle kapell; laste ja noorte rahvatantsurühm Hopser; võimlemisklubi Sirutus, tantsutrupp Variatsioonid ning Võru Draamastuudio.

Võru Kannelt külastab aastas ligikaudu 75 000 inimest.