Climathon Võru  - LOOME KOOS HOMSE VÕRU
 
Tule aita luua tuleviku lahendused Võru linna jaoks ning osale Võru linnas toimuval keskkonnateemalisel loometalgul - Climathonil.
 
Keskkonnateemaliste loometalgute märksõnadeks on: 
Võru vanalinn ja selle tulevik
Võru linna hooned ja energiatõhusus
Keskkonnasõbralik transport ja liikuvus
Kogukonnad ja elurikas linn
Jätkusuutlik linna areng
 
Otsime lahendusi, mida me üheskoos saame ellu viima hakata, et vähendada CO2 jalajälge Võru linnas. Kohal on valdkonna eksperdid Tartu Regiooni Energiaagentuurist ja Rohetiigrist.
Üritust korraldab Võru Linnavalitsus koostöös Tartu Regiooni Energiaagentuuri ja Võrumaa Arenduskeskusega.
 
Talgud toimuvad kahes lühemas osas 19. ja 20. veebruaril, vastavalt Tervisameti kehtestatud nõuetele. Täpsem kava registreerumisvormi juures.
 
Täpsem kava on registreerimislehel. REGISTREERU NII PEA KUI VÕIMALIK SIIN.
 
TAUSTINFORMATSIOON:
 
Climathon on globaalne rohelahenduste loometalgute liikumine, mida korraldatakse kohalikul tasandil. See on kohaliku elukeskkonna parandamisele suunatud mõttetalgu, kus algsele ideele antakse hoogu juurde ehk "vunki mano". Eesmärgiks on leida (kohalikul tasandil) elluviidav lahendus kliimaprobleemi lahendamiseks või rohetehnoloogia arendamiseks Võrus. Climathonide keskmes on iga-aastane ideathon ehk ideede maraton, mis toimub paralleelselt sadades linnades, paljudel mandritel ja ajavööndites. Ülemaailmne kliimatoni päev 2020. aastal oli 13. november. Võru linnas toimub Climathon erakorraliselt 19.-20. veebruaril.
Ürituse ametlik veebisait: climathon.climate-kic.org
 
Climathoni korraldadakse projekti CityxChange raames, mida kaasrahastab Horizon 2020 programm. Projektipartnerid on välja valinud üldsised teemafookused, millest linnad juhinduvad:  
Building resilience ehk hoonete vastupidavuse suurendamine / 
Urban Development ehk linna arendus / 
Energy Transition ehk energia pööre, üleminek / 
Reimagining Transport ehk transpordi ümbermõtestamine
 
Climathoni eesmärk ja mõju: tõsta teadlikkust ja pakkuda asjakohaseid teadmisi, tugevdada kohalikke ökosüsteeme kliimauuenduse ümber, inspireerida kohalike projektide ja algatuste kaudu edasist tegevust rohelahenduste loomisel.
 
Üritusel tehakse fotosid. Korraldajal on õigus teha kavas muudatusi.
 
Info: Siim Meeliste, 5647 8568, siim.meeliste@voru.ee