Uudiste arhiiv

Uudiste arhiiv on grupeeritud aastate kaupa.

2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019, 2020, 2021, 2022

Uudised 2020

« Tagasi

Koolirahu linn Võru - süä om õigõ kotusõ pääl!

1. septembril kuulutati Võru linna keskväljakul piduliku tseremoonia käigus välja 2020/21 õppeaasta koolirahu. Lepingu allkirjastasid Võru linnapea, Haridus- ja Teadusministeeriumi esindaja, Eesti Õpilasesinduste Liit, SA Kiusamisvaba Kool, SA Integratsiooni Sihtasutus, noorteühing TORE ja Lastekaitse Liit. Üleriigiline koolirahu kuulutati Eestis välja 22. ning Võru linnas esimest korda. 
Koolirahu eesmärgiks on ühendada õpilased, õpetajad, koolijuhid ja lapsevanemad tegutsema ühiselt parema koolikeskkonna nimel. Koolirahu suunab noorte ja suurte ühist teekonda sõbralikuma ning turvalisema kooli poole. Seekordse õppeaasta koolirahu sloganiks on „süä om õigõ kotusõ pääl!"
Võru linnapea Anti Allase sõnul on võrukeelne ütlemine „Süä om õigõ kotusõ pääl!" väga kõrget lugupidamist väljendav hinnang inimese kohta, kes on suure empaatiavõimega ning teiste osas salliv ja hooliv. "Inimene, kes teeb endast kõik, et need, kes teda ümbritsevad, tunneksid end hästi. Just sellised inimesed – õpilased, õpetajad ja lapsevanemad on koolirahu parimad suunanäitajad ning garantiid. Eesti kõige lastesõbralikuma linna linnapeana soovin südamest, et me üheskoos annaksime endast kõik, et koolielu osapooled - õpilased, kooli personal ja lapsevanemad tunneksid ennast turvaliselt ja hoitult," lausus linnapea.
Lastekaitse Liidu president Ene Tomberg kutsus õpilasi üles olema nemad ise ning hoolima jätkuvalt nii endast kui teistest: "Teie mitmetest suurematest või väiksemateste ettevõtmistest joonistub välja selge suund – teha päriselt ise midagi eakaaslaste heaks, mõjutades seeläbi ka kogu ühiskonna suhtumist." 
Pidulikule koolirahu väljakuulutamise tseremooniale järgnes pärastlõunal Võru linna keskväljakul kooliaasta alguse pannkoogipidu - Võru Naisteklubi eestvedamisel korraldatud pidu koos noortega ja noortele. Traditsiooniliselt valmistati ja jagati tasuta pannkooke, tegutseti erinevates tegevusnurkades ning laval esinesid Võru noored ja lapsed.
Koolirahu väljakuulutamist oli võimalik jälgida otseülekande vahendusel. 
 
Ulis Guth
Võru Linna Leht
toimetaja
gsm 512 0787 
 
NB! Koolirahu väljakuulutamist saab järelvaadata: