Uudised ja teated

Selgusid Kubija Spordikeskuse arhitektuurivõistluse võidutööd

Kubija Spordikeskuse arhitektuurivõistluse võitis ideekavand "Pühäkotus", mille esitas Kolm Koma Arhitektid OÜ. Ideekavandi autorid on Urmo Mets ja Dora Mate.

Teise koha pälvis kavand "Liug" (molumba osaühing, ideekavandi autorid Karli Luik, Johan Tali, Harri Kaplan ja Ann Kristiin Entson) ja kolmanda koha sai kavand "Vaba stiil" (Arhitektuuribüroo MA OÜ, ideekavandi autorid Egon Metusala ja Liis Uustal).

Kokku läks žürii hindamisele 12 võistlustööd, mis on arhitekt ja žürii liige Sander Aasi sõnul suur arv. Võitja valimiseks toimus kolm ametlikku žürii koosolekut ja lisaks veel kokkusaamised kohapeal spordibaasi lõppkasutajatega, peamiselt treeneritega.

"Võitja valimine aga osutus üle ootuste keeruliseks, mistõttu venis ka žürii töö ebatavaliselt pikaks," sõnas arhitekt Sander Aas. Samuti ütles ta, et enamus töid ei arvestanud maapinna reljeefiga. Võitnud ideekavand oli žürii arvates veidi vähem silma torkav, aga funktsionaalselt hästi toimiva lahendusega.

„Võru linn jätkab põhiprojekti koostamisega, selleks on selle aasta eelarves vahendid ette nähtud," kommenteeris linnapea Anti Allas. „Kubija spordikeskuse tähtsus saab ajas ainult kasvada, kuna liikumisharrastuste kasulikkus on üha enam ühiskonnas teadvustuv. See on kindlasti lastesõbraliku linna jaoks püha teema. Vähemtähtis pole ka olla toeks sportlastele, kes tahavad treenida professionaalsel tasandil," lisas linnapea.

Seitsmeliikmelise žürii esimees oli Võru linnapea Anti Allas. Žüriisse kuulusid veel SA Võru Spordikeskus juhataja Rein Reitalu, linnamajanduse osakonna juhataja Tauno Asi, Võru Linnavalitsuse peaarhitekt Diana Vene ja Eesti Arhitektide Liidu poolt arhitektid Vahur Sova Sille Pihlak ja Sander Aas.

Kolmele parimale on määratud preemiad vastavalt suuruses 5000, 3000 ja 2000 eurot.

Võidutöödega saab tutvuda siin: https://www.voru.ee/documents/9602039/0/Kubija+spordikeskus_Kolm+esikohta.pdf

 

Marianne Mett
Võru Linnavalitsus
avalike suhete spetsialist
tel 785 0948
mob 5344 1055
e-post: marianne.mett@voru.ee
www.voru.ee
facebook.com/Voru.linn
#visitvoru #vorulinn