Uudised ja teated

19. Lõuna-Eesti ralli kiiruskatsed Võru linna tänavatel

28. ja 29. augustil sõidetakse Võrumaa teedel autoralli Terminal Oil Eesti ja Läti meistrivõistluste etapp – 19. Lõuna-Eesti ralli. Kavas olevast kümnest kiiruskatsest kaks – 1. ja 4. kiiruskatse toimuvad laupäeva õhtul Võru linna tänavatel.

1,28 km pikkused Võru linna korduvkatsed (SS1, Võru linnavalitsus ja SS4,Võrumaa Autokool) algavad laupäeval, 28. augustil vastavalt kell 17:49 ja 19:41 Võru Spordikeskuse juurest Kooli tänavalt (vaata skeemi 1).

Starditakse Petseri tänava suunas. Peale ringteed, kus tehakse üks täisring, suundutakse Petseri tänaval asuvasse spordikeskuse parklasse, kus võistlejaid ootab mitu šikaani. Seejärel sõidetakse tagasi Petseri tänavale, kus saavutatakse linnakatse tippkiirus. Jüri ja Petseri tänava ristmikule lähenetakse väga suurel kiirusel ja järgneb vasakpööre. Sealt edasi liigutakse läbi Meie Toidukaubad poe parkla Cirkel K ringristmikule, kus tuleb taas läbida täisring, mööduda Carglass parklast ja teha kiire pööre vasakule. Finiš on Paju tänaval.

Start Lõuna-Eesti rallile antakse 28. augustil kell 17:30 Võru linna keskväljakul. Kaheks linna lisakatseks suletakse tänavad ja parklad (Paju tn, Jüri tn, Räpina mnt, Petseri tn, Kooli tn, Võru Spordikeskuse ja Nooruse kaubanduskeskuse juures asuvad parklad, vaata skeemi 2) 28. augustil kella 17–23. Võistlusautode hooldusalaks suletakse Ekspordi ja Raami tänav 28. ja 29. augustil kella 7–23.

LINNAKATSED ON PUBLIKULE TASUTA. Lõuna-Eesti ralli ülejäänud katsetele ja hooldusparki pääseb vaid piletiga, ühe pääsme maksumus on 18 eurot, pääse kehtib mõlemal päeval kõigil katsetel. Pääsme saab soetada eelmüügist veebiaadressilt www.piletitasku.ee. Digitaalne pääse vahetatakse rallil kohapeal käepaela vastu, kus toimub ühtlasi ka Covid-i alase dokumentatsiooni kontroll. Ralli hoolduspark on kõigile kontrollitud külalistele avatud.

Ralli võistlustrassi pikkuseks on planeeritud 285,93km, millest kiiruskatsed moodustavad 81,88km. Kokku on kavas 10 kiiruskatset, millest neli sõidetakse esimesel ja kuus teisel päeval.

Võidukihutamisele on registreerunud 96 ekipaaži. Stardirivi avavad Ford Fiesta WRC autoga sõitvad Georg Gross / Raigo Mõlder, kellele järgnevad seitse Rally2 ehk R5 masinat. Stardis on ka kaks proto autot. Põnevat heitlust on oodata ka teistes klassides.

Korraldaja palub arvestada, et seoses COVID-19 viiruse leviku tõusuga on Eesti Vabariigis rakendatud ürituste läbiviimise osas lisameetmeid. Seetõttu tuleb kõigil osapooltel üritusele tulles esitada üks järgmistest dokumentidest:

1) Covid-19 vastu vaktsineerimise tõend;
2) Covid-19 läbipõdemise tõend (viimase 6 kuu jooksul);
3) Negatiivset tulemust tõendava antigeeni kiirtesti sertifikaat (mitte vanem kui 48h) ja peab kehtima ka pühapäevasel (29.08.2021) võistluspäeval;
4) Negatiivset tulemust tõendava PCR-testi sertifikaat (mitte vanem kui 72h) ja peab kehtima ka pühapäevasel (29.08.2021) võistluspäeval.

Lõuna-Eesti ralli 2021 COVID-19 testimispartner on Confido. Kasutades sooduskoodi RALLI on kõikidel rallisõpradel võimalik teha Confido testimispunktides COVID-19 antigeeni kiirtest vaid 17€ eest. Testi tegemine koos tõendi saatmisega e-mailile võtab aega kokku 30 kuni minutit. Confido testimispunktid asuvad üle Eesti, täpsema info leiab veebilehelt www.confido.ee.

Lõuna-Eesti rallit on võimalik nii laupäeval kui ka pühapäeval jälgida telepildi vahendusel Delfist. Lisaks töötab ka RingFM Võrumaa sagedusel 101,7MHz ralliraadio, mis toob kõigi kuulajateni otseülekandena värskeimad sündmused ralliradadelt koos katselõpu kommentaaridega. Ralli ajakava, katsete kaardid ja kirjeldused leiab Autolehest, mis on saadaval kõigis hästivarustatud poodides ja kauplustes üle Eesti.

Lõuna-Eesti ralliga seonduva põhjalikuma info leiab www.lounaeestirally.ee