Uudised ja teated

« Tagasi

Avanes Kagu-Eesti spetsialisti eluaseme toetusmeetme taotlusvoor

Tänasest, 21. maist kuni 18. juunini (kaasa arvatud) on avatud Kagu-Eesti spetsialisti eluaseme toetusmeetme Võru linna taotlusvoor.

Meetme eesmärgiks on hoida ja väärtustada piirkonnas elavaid ning töötavaid spetsialiste, kes oma oskusteabe ja tööpanusega kohalikus ettevõtluses aitavad kaasa piirkonna arengule ja kohaliku majanduse edenemisele. Toetatakse nii eluaseme ostu kui ka olemasoleva renoveerimist.

„Võru linna jaoks on kuldaväärt iga noor inimene, kes jääb kohapeale elama. Lisaks sellele, et meie ettevõtlus vajab oskustööjõudu, panustavad need inimesed üldjuhul ka laiemalt kogukonna arengusse," kommenteeris linnapea Anti Allas.

Toetus ühe spetsialisti eluruumi kohta on sama, mis möödunud aastal – minimaalselt 5000 eurot ja maksimaalselt 10 000 eurot. Taotleja omafinantseering peab moodustama vähemalt 33% projekti abikõlblikest kuludest. Sellel aastal on taotlejate ringi laiendatud ning lisaks piirkonna ettevõttes töölepinguga töötavale spetsialistile saavad toetust küsida ka FIE-d ja äriühingute juhatuse liikmed.

2020. aastal toetas Võru linn üheksa kohaliku spetsialisti eluaseme renoveerimist kokku ca 64 000 euroga. Samas suurusjärgus on soov toetada spetsialistide elutingimuste parandamist Võru linna ja riigi eelarvevahenditest ka tänavu.

Täpsem info spetsialistidele ja eluasemele esitatavate nõuete ning taotlusvooru läbiviimise kohta Võru linnas on kättesaadav SIIT

Info ja nõu toetuse taotlemisega seotud küsimustes: linnavalitsuse arendusspetsialist Kait Kabun (e-post: kait.kabun@voru.ee, tel 5304 0012)

 

Marianne Mett
Võru Linnavalitsus
avalike suhete spetsialist
tel 785 0948
mob 5344 1055
e-post: marianne.mett@voru.ee
www.voru.ee
facebook.com/Voru.linn
#visitvoru #vorulinn