Uudiste arhiiv

Uudiste arhiiv on grupeeritud aastate kaupa.

2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019 

Uudised 2017

« Tagasi

Võrus tuleb jõululaat ja esimene talvetantsupäev

MTÜ Võru Folkloorifestival ja Võru linnavalitsus korraldavad 16. detsembril Võru linnas Jõululaada ja esimese Võru talvetantsupäeva.

„Rääkides talvetantsupäeva programmist, siis tõotab see tulla põnev ning eriilmeline," selgitab talvetantsupeo peakorraldaja Tiia Must. Üritus algab 16. detsembri varahommikul jõululaada avamisega Katariina alleel ja jätkub tantsurühmade esinemistega Katariina kiriku esisel platsil.

Katariina alleel toimub jõululaat esmakordselt ning seda korraldab  Võru linnavalitsus. Jõululaada peakorraldaja Kaire Kalgi sõnul oodatakse laadale kauplema kõiki, kes pakuvad omavalmistatud, käsitsi tehtud, algupärast või rahvuslikku kaupa, kaasa arvatud toidukaupa. Kauplemine jõululaadal on tasuta. Registreerida saab http://bit.ly/2 g8V8us

Pärastlõunal jätkub talvetantsupäev Kandle teatrisaalis, kus kell 14.00 annab kontserdi Eesti üks hinnatuim rahvatantsuansambel „Tarbatu" Eesti  Maaülikoolist. Ansambel on asutatud 1951. aastal ning tänase seisuga tantsib selles üle 100 tantsija. Ansambli kunstiline juht on Jaanus Randma. Kontserdil saab näha nii Eesti autorite loomingut kui folkloorseid seadeid. Kontsert on tasuline. Piletid on müügil tund enne algust kohapeal.

Sellega pole tantsupäeva üritused aga kaugeltki lõppenud. Kell 15.30 jõuab see oma kulminatsioonini – nimelt algab suur ühistantsimine Katariina kiriku esisel platsil ja Koidula-Tartu vahelisel Jüri tänava lõigul.

Ühistantsimise peakorraldaja Maire Udrase sõnul tuleb see tantsupealinna vääriline, sest tantsimisele tuleb lausa 17 pärimus- ja seltskonnatantsu. „Tantsuvalik on  valsist polkani," selgitab ta  tagamaid. „Valsist polkani" on ka 04.07-08.07.2018. a. toimuva XXIV Võru pärimustantsu festivali teema.  

Lisaks tantsurühmadele on ühistantsimisele oodatud ka Võru linna elanikud. Selleks, et vajaminevad tantsusammud selgeks saaks, korraldab tantsupeo toimkond huvilistele kaks õpituba, mis toimuvad 26. novembril ja 10. detsembril Võru Kesklinna Kooli aulas. Lisaks saab tantsudega tutvuda pärimustantsu festivali kodulehel.

Pisut jagub talvetantsupäeva programmi ka jõuluhõngu, nimelt annab pärast ühistantsimist kell 16.45 Tamula rannapromenaadil etenduse Läti tuleteater" Fire Show Studio".

Talvetantsupäev lõpeb tantsijate ühise simmaniga Võru Kesklinna Koolis. Tantsuks mängib  ansambel „Kert Krüsban & Karl Kobin".

Ürituse ühe peakorraldaja Tiia Musta sõnul on jõulueelne aeg küll kiire, kuid ta loodab siiski, et kõik huvilised leiavad selle aja, et panna väärikas punkt tegusale tantsuaastale.

Tule ja saa osa Võru linna talvetantsupäevast ja jõululaadast!

Täpsem info

Talvetantsupeost  www.vorufolkloor.ee

Jõululaadast kaire.kalk@voru.ee, tel 5304 0012