Uudiste arhiiv

Uudiste arhiiv on grupeeritud aastate kaupa.

2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019, 2020 

Uudised 2016

« Tagasi

Võru linn on alustanud kevadise tänavapuhastusega

Lume sulades tulevad nähtavale talvekuudega kogunenud praht, liiv ja tolm, mille koristamisega on Võru linna teehooldaja alustanud. Tänavahooldusmasinad on esimesed ringid teinud. 

Võru linna tänavaid hooldava ettevõtte OÜ Roadwest töödejuhataja Kaimar Kikkase sõnul tuli aga päevasel ajal puhastamine katkestada, kuna õhku paiskuva tolmu kogus on liiga suur. 

„Meieni on jõudnud linnarahva pahameel, et hooldusmasinad keerutavad liiga palju tolmu üles. Kuna ühelt poolt saame kaebusi, et linn on must ja teisel poolt kaebusi, et praegu pole õige aeg puhastamiseks, leidsime kompromissi ning proovime töid jätkata hilja õhtul ja varahommikul. Sel ajal liigub linnas vähem inimesi," rääkis Kikkas. 

Kikkas lisas, et tolmavad tänavad pole ainult Võru linna probleem, sarnase murega on tänavu kimpus ka teised linnad. Tänavapuhastamine sõltub väga palju ilmast. „Tänavuse aasta ilmastikuolud tingivad varasema puhastamise vajaduse. Paraku oli veel mõned päevad tagasi tänava äärde kogunenud mustus külmunud ning tänavapuhastushari ei korjanud seda üles. Kõige parem on tänavaid puhastada niiske ilmaga ja pärast vihmasadu," selgitas Kikkas.

Palume linnakodanikelt mõistvat suhtumist, kui puhastamise käigus paratamatult tolmu üles keerutatakse või kui hilistel tundidel veel masinad töötavad. 

Linna puhastamise tehnoloogiast – esmalt koristatakse mehaanilise harjaga, mis korjab paksu mustuse kihi. Seejärel hakkab tööle imur, mis võtab ära peenikese tolmu. Kohtades, kus puudub äärekivi, toimub harjamine siis, kui on niiske.

Marianne Mett
Võru Linnavalitsus
avalike suhete spetsialist
tel 785 0948
gsm 5344 1055
e-post: marianne.mett@voru.ee
www.voru.ee
facebook.com/Voru.linn