Uudiste arhiiv

Uudiste arhiiv on grupeeritud aastate kaupa.

2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019, 2020 

Uudised 2013

« Tagasi

Kubija spordikompleksi arendatakse edasi

15.–16. mail 2013 toimus Võrus Eesti – Läti – Vene piiriülese koostöö programmi projekti ELRI-112, "Establishment of environment in Voru (EE), Sigulda (LV), St. Petersburg (RU) for development of tourism" raames projekti partnerite töökoosolek.

Projekti peapartneriks on Sigulda Linnavalitsus ning kaaspartneriteks Võru Linnavalitsus ja St Peterburi Linnavalitsuse kehakultuuri- ja spordiosakond.

Esimesel päeval tutvusid külalised Võru linna spordi- ja turismitaristuga. Teisel päeval toimus töökoosolek, kus arutati projekti senist käiku ning edasisi tegevusi.

Projekti Võru osa eesmärgiks on Kubija spordi- ja rekreatsioonikeskuse edasiarendamine multifunktsionaalsemaks keskuseks. Projekti abil teostatakse Männiku tn rekonstrueerimine Kubija järvega piirneval lõigul, Kubija rolleriraja ühendamine Kose-Haanja kergliiklusteega, spordi- ja mänguväljakute uuendamine, keskuse abihoone ehitus, soetatakse traktor koos lisaseadmetega radade hooldamiseks.

Projekt lõpeb 2014. a juunis.
"Euroopa naabrus- ja partnerlusinstrumendi Eesti – Läti – Vene piiriülese koostöö programm 2007–2013 toetab rahaliselt ühiseid arendustegevusi regiooni konkurentsivõime parandamiseks, kasutades ära regiooni potentsiaali ja soodsat asukohta Euroopa Liidu ja Vene Föderatsiooni vahelisel ristteel. Programmi koduleht on www.estlatrus.eu."

Vasakult: St Peterburi Linnavalitsuse kehakultuur- ja spordiosakonna spordiürituste juhi asetäitja Roman Gosviani, Võru linnavalitsuse pearaamatupidaja asetäitja Kati Pintmann, Võru poolne projekti koordinaator Aivar Nigol, abilinnapea Kersti Kõosaar, St Peterburi Linnavalitsuse kehakultuuri- ja spordiosakonna esimene aseesimees Nikolay Rastvortsev, kehakultuur- ja spordiosakonna spetsialist Irina Shalgunova, kehakultuur- ja spordiosakonna rahvusvaheliste suhete spetsialist Ekaterina Zaytseva, linnavalitsuse haridusspetsialist Kristi Aavakivi, projektijuht Inga Pole, Võru Spordikeskuse juht Maidu Laht ja Sigulda linnavalitsuse arendusosakonna juhataja Inga Zālīte.