Uudiste arhiiv

Uudiste arhiiv on grupeeritud aastate kaupa.

2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019, 2020 

Uudised 2013

« Tagasi

Ilmar Sild tugevdab linnavalitsuse ridu

Jaanuarist alustas Võru linnavalitsuse projektijuhina tööd Ilmar Sild, et tugevdada omavalitsuse taristu- ja energeetikaalast pädevust.

„Ilmar on üks väheseid inimesi Võrus, kes tunneb peensusteni linna-aluse torustiku olukorda ja omab laiemat vaadet nii taristu kui energeetika alal," ütles linnapea Jüri Kaver.

Kui seni sai linnavalitsus selles vallas toetuda ASi Võru Soojus kompetentsile, siis pärast ettevõtte erastamist muutus Kaveri sõnul hädavajalikuks, et linn oleks taristu ja energeetika küsimustes jätkuvalt hästi ning erapooletult informeeritud ning esindatud. „Sellepärast ma Ilmari linnavalitsusse kutsusingi."

Ilmar Sild koordineerib tänavu näiteks Kreutzwaldi tänava rekonstrueerimist, kus Võru Soojus ja Võru Vesi vahetavad välja torustiku.
„Olen selle projektiga kokku puutunud juba aastaid, nii Võru Soojuse tollase juhi kui linnavolikogu liikmena," ütles Sild. „Mul on hea meel, et pärast pikka ettevalmistusperioodi saan olla ka selle projekti realiseerimise juures. Kindlasti ei jää see viimaseks taoliseks investeeringuks."

Silla sõnul on soojamajanduses ja energeetikas laiemalt käes pöördelised ajad. „Kogu sektor areneb pöörase kiirusega ja meie peame oskama üles leida endale sobilikud lahendused," lausus ta.

„Me läksime värskelt üle elektrienergia vabaturule, kuid see on alles paljude protsesside algus, mitte lõpp," jätkas Sild. „Omavalitsuse ülesanne on pidevalt kaaluda ja hinnata, millised energia-alased lahendused on talle kõige optimaalsemad, et vajadusel uutest võimalustest kinni haarata."

Ilmar Sild on sündinud 1964. aastal Võrus. Hariduse omandas ta Tallinna Tehnikaülikoolis energeetika erialal. Võru Soojuses alustas Ilmar tööd 2000. aastal, esmalt arendusjuhina, tõustes 2004. aastal ettevõtte juhiks.


Marianne Mett
Võru Linnavalitsus
Avalike suhete spetsialist
tel 785 0948
gsm 5344 1055
e-post: marianne.mett@voru.ee
www.voru.ee