Uudiste arhiiv

Uudiste arhiiv on grupeeritud aastate kaupa.

2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019, 2020 

Uudised 2010

« Tagasi

Võru linn tähistab oma sünnipäeva muinasjutuliselt

Täna, 18. augustil algavad laupäevani kestvad Võru Linnapäevad. Neljaks päevaks saab Võrust maagiline muinasjutulinn, mille raames toimub üritusi igale maitsele.

Linnapäevade programm on väga sisutihe ning huvitavaid ja muinasjutulisi tegevusi leiab iga sünnipäevaline. Sündmuste kavas on ruumi nii kultuuri-, spordi- kui meelelahutusürituste jaoks.

Juba täna toimub traditsiooniline 1784 meetri linnajooks, millest on osa võtma oodatud nii suured kui väiksed spordihuvilised. Tänavu ootame võistkondi osalema ka muinasjutulistes kostüümides.

Rohkelt tegevust pakub Kreutzwaldi memoriaalmuuseum, kus leiavad aset muinasjutu- ja tegevustunnid, raamatulaat ning palju muud põnevat. Kultuurimajas Kannel saab külastada Võrumaalt pärit kunstnike ühisnäitust, linnateatri etendusi ning kuulata Võru Vaskpillipäevade raames toimuvaid kontserte.

Esmakordselt saab linna sünnipäeva ajal uudistada Kuperjanovi jalaväepataljoni, kus neljapäeval, 19. augustil korraldatakse lahtiste uste päev.

Reedel, 20. augustil toimuv muinasjutuhõnguline Kunstipäev äratab muusika ja kunsti kaudu ellu muinasjututegelased. Ürituse tipphetkeks kujuneb kindlasti teatri Vanemuine ja võimlemisklubi Sirutus koostöös valminud teatrikostüümide demonstratsioon. Kunstipäevale järgnevad laste muinasjutuline rongkäik ning esinemised Kesklinna pargis.

Kõik tehnikahuvilised saavad kaasa elada või ise osaleda võrride võidusõidus.

Õhtusel etendusel Variatsioonid Tamula rannal saavad sünnipäevalised osa aegade rännakust, et leida 4600 aasta tagust elumärki Tamula kallastel. Müstilisel reisil on abiks muusika, tants ja sõna. Reedese pidupäeva lõpus astuvad järvelaval üles Võru oma rockbändid.

Laupäeval, 21. augustil korraldatakse traditsiooniline linnalaat, kus kaubeldakse kõigega, mis on ehe, mahe ja omavalmistatud.

Pidustused teeb magusaks laupäeva õhtupoolikul linnarahvale pakutav Võru linna sünnipäevatort. Linnapäevad lõpetab Birgit Varjuni järvekontsert, mis on pealtvaatajatele tasuta. Antakse üle Võru linna teenetemärk ning tunnustatakse konkursi Kaunid kodud ja Lilleline Võru parimaid.

18.–21. augustini toimuvate linnapäevadega peab Võru linn oma 226. sünnipäeva.

Ürituste kava ja lisainformatsioon:


Marianne Mett
Võru Linnavalitsus
Avalike suhete spetsialist
tel 785 0948
e-post: marianne.mett@voru.ee