Uudiste arhiiv

Uudiste arhiiv on grupeeritud aastate kaupa.

2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019, 2020, 2021

Uudised 2010

« Tagasi

Vabaduse tänavale luuakse uus ilme

Möödunud nädalal algasid tööd Võru linnas Vabaduse tänava värskema ilme loomiseks. Esimesena alustati äärekivide tasandamisega kõnniteede mahaminekutel, Kesklinna pargi ja Konsumi kauplusega piirnevalt haljasalalt võeti maha kased ning algust on tehtud ka vajalike haljastustöödega. Tööde raames istutatakse haljasalale iluõunapuud ning rajatakse sillutiskividega vahekäigud.

Vabaduse tänava Kesklinna pargiga piirneva haljasala uuendamine on linnavalitsuses päevakorras olnud aastaid. Juba 2005. aastal Kesklinna pargi puude hindamise raames läbiviidud uuringutel soovitas tunnustatud dendroloog Eino Laas antud lõigu kõrghaljastus välja vahetada. „Varasemalt oli juba eemaldatud kolm kuivanud puud ja ühe kase kuivanud latv ning puude seisund oli halb," selgitas haljastuse ja linnakujunduse spetsialist Anne Vahtla. „Puude kehva olukorda kinnitasid ka raie käigus maha võetud puude tüved ja kännud, mis olid seest mädanenud," lisas Vahtla.

Mahavõetud kased asendatakse punase-leheliste iluõunapuudega ning rajatakse madalhaljastusega istutusalad, vahekäigud kaetakse sillutiskiviga ning luuakse tingimused linna jõulukuuse uuele asukohale Kesklinna pargis. „Vabaduse tänava uus lahendus täidab oma ülesannet eraldusribana jalakäijate ja sõidutee vahel ning on pilkupüüdev ja praktiliselt hooldusvaba. Tänav saab atraktiivne ja kesklinnale kohane," rääkis Vahtla. Tööd on planeeritud lõpetada 23. maiks.

Samaaegselt teostatakse Vabaduse tänaval kõnniteede mahaminekute tasandamist ning lähiajal alustatakse ka tänava markeerimistöödega.


Marianne Mett
Võru Linnavalitsus
Avalike suhete spetsialist
tel 785 0948
e-post: marianne.mett@voru.ee
www.voru.ee