Uudised ja teated

Võrus antakse taas võim lastele

27.–28. juulil antakse Võrus taas võim lastele ning linn muutub suureks kogupere mängumaaks. Võru linn koos heade koostööpartneritega korraldab kolmandat aastat järjest Eesti suurima lastefestivali.

Nagu varasemalt on festivaliala kokku pandud teemade järgi laste soove ja mõtteid arvestades. Põnevaid ja harivaid tegevusi on igale maitsele – avatakse terve rida teemaparke koos paljude töötubadega ning pakutakse kohalikku kultuuri ning rohkelt laada- ja tänavamelu.

„Festivali programmis on olemas kõik eelmiste aastate lemmikud teemapargid, aga loomulikult uute ja värskete ideede ja esinejatega. Kohal on mitmed Eesti tuntud artistid ning külalised ka Võru sõpruslinnadest. Uue teemaalana on väljas mahetootjate taluturg," kommenteeris lastefestivali projektijuht Kristi Vals.

Taas tulevad linna erinevad seiklused, batuudid, teatrietendused, mustkunst, tsirkus, kontserdid, tehnika, miniloomaaed, muinasaeg, muinasjutt, müstiline filmimaailm, võrukeelsed tegevused, töö- ja õpitoad, tegevused skatepargis ja palju muud põnevat.

 „Kui varasematel aastatel on mõned teemapargid olnud avatud vaid ühel päeval, siis sel aastal otsustasime jätta need avatuks mõlemal päeval, et mitmekülgses programmis oleks võimalust rohkemast osa saada," lisas Vals.

Festivali avapauk antakse laupäeval kell 10 stardiga traditsioonilisele ühisele jooksule koos muinasjututegelastega. Teemapargid on avatud laupäeval kella 10–18 ja pühapäeval kella 10–17. Laupäevane koguperekontsert Tamula rannas algab kell 20. Sel aastal astub lavale The Swingers – solistid Birgit Sarrap, Tanja Mihhailova ja Jüri Pootsman.

Uuendusena kestab laupäev seekord südaööni, kuna kontserdi järel kell 22 avatakse naiskodukaitse, kodutütarde ja noorkotkaste töötoad.

Täpsem info Võru Lastefestivali facebooki lehel ja www.vorulastefestival.ee.

Ootame kõiki lastega peresid ja lastesõbralikke inimesi lastelinna Võrru!

 

Tänavate sulgemine Võru lastefesivali ajal:

27. ja 28. juuli on liiklusele suletud järgmised tänavalõigud:

  • F. R. Kreutzwaldi tänav (lõik Vabaduse  tänavast Nele Kulinaaria juurest kuni Liiva tänavani)
  • Vabaduse tänav (lõik Jüri tänavast kuni Tamula rannani)
  • Vee tn (lõik Liiva tänavast kuni Tartu tänavani)
  • Tartu tn (lõik Vee tänavast kuni Tamula rannani)
  • Liiva tn (Jüri tänavast F. R. Kreutzwaldi tänava  ristmikuni)

Tänavad on liiklusele suletud 27. juuli hommikul kella 5st kuni 28. juuli õhtul kella 17ni.

Kinnistuomanikele tagatakse juurdepääs.

Seoses tänavate sulgemisega Võru lastefestivali ajal on häiritud liinide nr 1 ja 11 liiklus. Nimetatud liinid ei teeninda VANALINNA, LIIVA ja SAUNA bussipeatusi sulgemise ajavahemikul 27.07.2019 kell 5st kuni 28.07.2019 kella 17ni. Bussid peatuvad ajutiselt POLIKLIINIKU peatuses.

Palume vabandust ebameeldivuste pärast ning loodame Teie mõistvale suhtumisele.

 

Marianne Mett
Võru Linnavalitsus
avalike suhete spetsialist
tel 785 0948
mob 5344 1055
e-post: marianne.mett@voru.ee
www.voru.ee
facebook.com/Voru.linn