Uudised ja teated

« Tagasi

Täna algab Võrus 25. pärimustantsu festival

Täna algab Võrus pikima ajalooga pärimustantsu festival Eestis, mis toob kokku ligi 200 esinejat maailma eri paigust ja mitusada tantsijat Eestist, sellega muutub  Võru taas  tantsupealinnaks.

„See tähendab, et 25. korda segunevad siin erinevad traditsioonid ja killuke maailma tantsukultuurist tuleb meile koju kätte," iseloomustas Eesti ainukest rahvusvahelist iga-aastast rahvatantsufestivali selle üks juhte Tiia Must.

„Nii suure pagasiga rahvusvahelist tantsufestivali pole lähema 400 kilomeetri raadiuses kusagil," täpsustas ta.

Et on juubeliaasta, siis toovad korraldajad huviliste ette need parimad palad, mis on külalisi aastate jooksul enim köitnud ja ilma milleta ühtki folklooripidu ette ei kujuta. Põhitähelepanu on muidugi tantsul. Sel korral on kaheksa välisrühma kuuest paigast – ansambel Les Bons Diables Kanadast, Ihna Saksamaalt, Nowa Huta Poolast, Murseskem Mari Eli vabariigist, Rosstan ja Pskovskie kruzheva Venemaalt, Ara de Madrid Hispaaniast ning Lõuna-Tšiili ülikooli rahvatantsuansambel. Kõik väga omapärased rühmad, kes lisaks tantsukontsertidele õpetavad ka publikule oma maa tantse, tutvustavad rahvarõivaid ja kombeid.

Festival kestab 18.-21. juulini ja algab täna kell 17 Tamula järve äärest F.R. Kreutzwaldi kuju juurest, kus traditsiooniliselt loetakse erinevates keeltes ette „Kalevipoja" esimesi ridu. Kogu esinejate vägi liigub edasi läbi linna rongkäiguna Kandle aeda, kus kell 18 algab festivali avakontsert.

Nelja päeva jooksul toimub linnas ja Võrumaal ning kaugemalgi üle 60 kontserdi ja töötoa. Vaata kava www.vorufolkloor.ee

 

Lisainformatsioon:
Tiia Must
Festivali koordinaator
Tel. 53 48 65 02

 

Tänavate sulgemised ja muudatused bussiliikluses:

Tänavate sulgemine Võru pärimustantsu festivali ajal:
📌 19. juulil kella 5st kuni 21. juulil kella18ni:
Liiva tn (Jüri tn ja F. R. Kreutzwaldi tn vaheline lõik); Kreutzwaldi tn (Liiva tn ja Vabaduse tn vaheline lõik); Vabaduse tn (F. R. Kreutzwaldi tn ja Jüri tn vaheline lõik)
📌 Tänavatantsuks suletakse 20.07 kella 19–21 Vabaduse tn (lõik Mäe tn kuni Jüri tn) ja 19.07 kella 23st kuni 20.07 kella 22ni Vabaduse väljak.
📌 Juubelipeoks suletakse 21. juulil kella 13st kuni 22. juuli kella 01ni Võru Keskväljak, Jüri tn (Koidula tn ja Tartu tn vaheline lõik), Seminari tn.
Kinnistuomanikele tagatakse juurdepääs.

Muudatused bussiliikluses:
📌 Festivalilaada ajal 19.07 kella 05st kuni 21.07 kella 18ni ei läbi bussid VANALINNA, LIIVA ja SAUNA peatusi. Ajutiselt peatuvad bussid POLIKLIINIKU peatuses.
📌Tänavatantsu ajal 20. juulil kella 19–21 ei läbi bussid KESKLINNA ja MAXIMA peatust ning kõik liinid sõidavad mööda Tartu tänavat. SEMINARI VÄLJAKU peatuse vastas on ajutine peatus kõigile läbivatele liinidele.
📌Festivali juubelipidu leiab aset 21. juulil kella 15.30–19. Bussid ei läbi sel ajavahemikul peatusi SEMINARI VÄLJAK, KOIDULA, KATARIINA. Liiklus toimub Karja tänavat mööda, kus on tähistatud ajutised peatused.

Palume vabandust ebameeldivuste pärast ning loodame Teie mõistvale suhtumisele. Ajame koos Võru asja!