Uudised ja teated

« Tagasi

Uuendused bussisõidu piletisüsteemis alates 1. septembrist

Alates 1. septembrist hakkavad Võrus linnas kehtima ühiskaardid (pildil), mis pakuvad ühistranspordi kasutajatele tasuta sõiduvõimalusi paljudel maakonnaliinidel üle Eesti.

Teatavasti on Võru maakonnas alates  1. juulist avaliku teenindamise lepinguga maakonnaliinidel  bussisõit kõigile vanusegruppidele tasuta. Ühiskaarti omades ei maksa bussisõit midagi ka linnaliinibussis. Tänaseks on Võru linna teenindavatel bussidel (nr 1, 11, 14 ja 16) uute seadmete ja validaatorite paigaldus lõppenud ning alates 1. septembrist ollakse valmis üleminekuks uuele piletisüsteemile.

Sõiduõiguse tõendamiseks on vajalik  2 eurot maksev ühiskaart, mida esialgu on võimalik soetada järgmistest müügipunktidest:

Vilja Selver, Vilja 6

Võru Postkontor, Vilja 14b

Luha Postkontor, Jüri 83

Uusi sõidukaarte saab  alates 1. septembrist osta ka bussijuhtidelt.

Kasulik teada

Senised 70-aastastele ja eakamatele väljastatud sõidukaardid (nn rohelised kaardid) jäävad kehtima, st neid ei pea asendama uue ühiskaardi vastu ning neid saab ka edaspidi kasutada Võru linnaliinibussidel ja tasuta maakonnaliinidel. Tuleb aga meeles pidada, et tasuta bussisõiduga kaasneb valideerimiskohutus.

Et uued oranživärvilised sõidukaardid pakuvad bussiga sõita soovijaile tunduvalt laiemaid võimalusi (tasuta sõit ühiskaardiga registreerimisel on võimalik maakonnaliinidel üle Eesti, täpsemalt Läänemaal, Viljandimaal, Saaremaal, Hiiumaal, Jõgevamaal, Järvamaal, Ida-Virumaal, Tartumaal, Valgamaal, Võrumaal ja Põlvamaal), võiksid sagedamini ühistransporti kasutavad inimesed kaaluda uue 2-eurose kaardi soetamist.

Uus ühiskaart on isikustamata, kuid soovi korral saab kasutaja seda isikustada internetis või lasta seda müügipunktis teenustasu eest teha. Lisainfot sõidukaardi isikustamise kohta  https://www.pilet.ee/viipe/uhiskaart/persod/perso

 

Kait Kabun,
arendusspetsialist

Võru Linnavalitsus
tel 785 0918
e-mail kait.kabun@voru.ee