Uudised ja teated

« Tagasi

Võru linnas vahetub võim

Sel nädalalõpul toimub Võrus võimupööre – võim antakse lastele ja suur osa linnast muutub kogupere mängumaaks. 28.–30. juulini toimub Võrumaa laste endi ideedest kokkupandud lastefestival.

Lastefestivali projektijuht Kristi Vals on kindel, et tegevust jätkub igas vanuses lastele ja rõõmsameelsetele täiskasvanutele.  Linna tulevad erinevad atraktsioonid, etendused, seiklused, mustkunst, tsirkus, tehnika, muinasjutt, multifilmid, töö- ja õpitoad, laadamelu ja palju muud põnevat. „Tänu meeskonnale ja headele koostööpartneritele sai festivali programm väga mitmekülgne ja sisukas. Et võimalikult paljudest tegevustest osa saada, soovitan juba varakult kavaga tutvuda," kommenteeris Vals.

Linnapea Anti Allase sõnul on Võru linna jaoks lapsed väga olulised. „Me anname endast parima, et nii kohapealsed lapsed kui lapsed mujalt tunneksid ennast Võrus hästi ja oodatult. Laste soovitud festivali tegevused on Võru kogukonna ühise panustamisele tulemusena teoks saamas. Võrus sünnib midagi väga suurt, ühtlasi soovime sellest ka armsa traditsiooni kujundada," ütles Allas.

Festival algab 28. juuli õhtul Kesklinna pargis noorte muusikapeoga. Peo avab lastedisko, misjärel astuvad üles erinevad noortebändid ja DJ-d.

Festivali ametlik avamine on laupäeva, 29. juuli hommikul kell 10. Pärast avatseremooniat antakse stardipauk lõbusale jooksule, millest võtavad osa ka laste lemmikud muinasjututegelased. Kogu päeva jooksul on avatud erinevad teemapargid, toimuvad etendused, vaba lava esinemised, sportlikud tegevused, tänavatel on laat ja üldine melu. Laupäeva õhtu lõpetab koguperekontsert Tamula rannas. Lavale astuvad Gerli Padar, Uku Suviste, Grete Paia, Silja Otsari laululapsed ja Eesti Kaitseväeorkester Peeter Saani juhendamisel.

Pühapäev algab Tamula rannas hommikujooga, võimlemise ja vanaema pannkookidega. Enamustes teemaparkides tegevus jätkub ja samuti festivalimelu tänavatel.

Lastefestival on ühtlasi Võru linna kingitus 2018. aastal 100. sünnipäeva tähistavale Eesti Vabariigile. Festivali toetab Kodanikuühiskonna Sihtkapital EV 100 sünnipäevakingituste taotlusvoorust.

Lisainfo: www.vorulastefestival.ee

Lisaks Võrumaa majutuskohtadele on võimalus jääda ka telkima Võrru. Võrumaa toitlustuskohtades on juba tänasest pööratud menüüs suuremat tähelepanu lastepärasemale menüüle.

 

Marianne Mett
Võru Linnavalitsus
avalike suhete spetsialist
tel 785 0948
mob 5344 1055
e-post: marianne.mett@voru.ee
www.voru.ee
facebook.com/Voru.linn

Festivali infolehe PDFi leiad siit