Lugupeetud kaasamõtleja! 
Soovime kaasa aidata Covid-19 olukorra kiirele normaliseerumisele ja seoses sellega lükkame ürituse edasi jaanuari 2021. Juba registreerunute kontaktid on salvestatud ja kui soovid ürituse kohta täiendavat infot, siis palun kirjuta siim.meeliste@voru.ee
 
Climathon Võru 2020 - LOOME KOOS HOMSE VÕRU
 
Tule aita luua tuleviku lahendused Võru linna jaoks ning osale Võru linnas toimuval keskkonnateemalisel loometalgul - Climathonil.
 
Keskkonnateemaliste loometalgute märksõnadeks on: 
Võru vanalinn ja selle tulevik
Võru linna hooned ja energiatõhusus
Keskkonnasõbralik transport ja liikuvus
Kogukonnad ja elurikas linn
Jätkusuutlik linna areng
 
Otsime lahendusi, mida me üheskoos saame ellu viima hakata, et vähendada CO2 jalajälge Võru linnas. Kohal on valdkonna eksperdid Tartu Regiooni Energiaagentuurist ja Tallinna Tehnikaülikooli tudengid ning linnavalitsuse esindajad.
 
Üritust korraldab Võru Linnavalitsus koostöös Tartu Regiooni Energiaagentuuri ja Võrumaa Arenduskeskusega.
 
Üritus algab kell 9.00 ja lõppeb 21.00
 
REGISTREERU ENNE 9. NOVEMBRIT SIIN.
 
TAUSTINFORMATSIOON:
 
Climathon on globaalne rohelahenduste loometalgute liikumine, mida korraldatakse kohalikul tasandil. See on kohaliku elukeskkonna parandamisele suunatud mõttetalgu, kus algsele ideele antakse hoogu juurde ehk "vunki mano". Eesmärgiks on leida (kohalikul tasandil) elluviidav lahendus kliimaprobleemi lahendamiseks või rohetehnoloogia arendamiseks Võrus. Climathonide keskmes on iga-aastane ideathon ehk ideede maraton, mis toimub paralleelselt sadades linnades, paljudel mandritel ja ajavööndites. Ülemaailmne kliimatoni päev 2020. aastal on 13. november. Võru linnas toimub Climathon laupäeval, 14. novembril kella 9-21.
Ürituse ametlik veebisait: climathon.climate-kic.org
 
Climathoni korraldadakse projekti CityxChange raames, mida kaasrahastab Horizon 2020 programme. Projektipartnerid on välja valinud üldsised teemafookused, millest linnad juhinduvad:  
Building resilience ehk hoonete vastupidavuse suurendamine / 
Urban Development ehk linna arendus / 
Energy Transition ehk energia pööre, üleminek / 
Reimagining Transport ehk transpordi ümbermõtestamine
 
Climathoni eesmärk ja mõju: tõsta teadlikkust ja pakkuda asjakohaseid teadmisi, tugevdada kohalikke ökosüsteeme kliimauuenduse ümber, inspireerida kohalike projektide ja algatuste kaudu edasist tegevust rohelahenduste loomisel.
 
Üritusel tehakse fotosid. Korraldajal on õigus teha kavas muudatusi.
 
Info: Tiina Hallimäe, 5343 6302, tiina.hallimae@voru.ee