Uudiste arhiiv

Uudiste arhiiv on grupeeritud aastate kaupa.

2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019 

Uudised 2019

« Back

Võru linna aasta teoks valiti kunstmurukattega jalgpalliväljak

Võru linnavalitsuse poolt väljakuulutatud konkursil „Võro liina tego 2018" hääletati lõppenud aasta suurimaks teoks kunstmurukattega jalgpalliväljaku rajamine.  

Möödunud aasta 15. augustil avas Võ­ru FC Helios Kreutzwaldi kooli kõrval täismõõtmetes kunstmuruväljaku, esimese omataolise Võrumaal. Täitus meie jalgpallurite kauaaegne unistus, mis annab võimalused nii kvaliteetseteks treeninguteks kui ka rahvusvaheliste võistluste korraldamiseks. Sügisel hankis klubi platsi kõrvale ka kolm soojakut/riietusruumi. Juba tänavu on plaanis alustada ka väljaku kõrvale tribüüni ehitamist.
Alates väljaku valmimisest on noorte huvi selle kasutamise vastu olnud väga suur ja palli mängitakse hiliste õhtutundideni. Töö­päeviti kella 8­st 15­ni on väljak kooli kasutuses. Õhtuti ja nädalavahetustel
kasutab väljakut klubi ning vabal ajal on see avatud tasuta kõigile linna lastele.
Tänaseks on uuel platsil lisaks treeningutele peetud juba ka mitukümmend noortemeeskondade ja duubli mängu.

Reedel, 22. veebruari õhtul Eesti Vabariigi 101. aastapäevale pühendatud vastuvõtul-kontsertaktusel tunnustavad Võru linnavolikogu esimees Ülo Tulik ja linnapea Anti Allas konkursi raames valitud silmapaistvamaid inimesi, asutusi ja organisatsioone.

Läinud aasta sporditegelane on kohaliku jalgpalli ja jalgpalliväljaku ehituse eestvedaja Jaanus Vislapuu, aasta tegijad Võru skatepargiga tihedalt seotud Verner Teder, Tanel Tolsting ja Artur Eliste, aasta kultuuritegelane muusikakooli puhkpilliõpetaja Jose Antonio Page Ramirez, aasta tervishoiu­ ja sotsiaaltöö­taja töö­ ja tegevuskeskuse Mosaiik koordinaator Hele Plakso, aasta kultuuri­ ja haridusasutus Võru Kreutzwaldi Kool, aasta mittetulundusühing Võru Päevakeskuse Ühing, aasta ettevõte Private Project OÜ, aasta ettevõtja Meelis Raam, aasta heategija Mirjam Uibo, aasta toetaja Valio Eesti AS ning aasta noor Triin Hordo. Aasta eriauhinna hea koostööpartnerluse eest saab Kerli Tallo.

Aktusel antakse üle ka linnapea vapimärgid, mille saavad staažikas muuseumitöötaja Aimi Hollo ning muusikaõpetaja Silja Otsar.

Samuti antakse tunnustuskirjad üle kauaaegse eeskujuliku tegevuse eest linnaruumi korrashoiul. Tunnustuskirjad pälvivad Aavo Raja, Aasa Mölder, Helju Pilliroog ja Aime Ingver.

 

Marianne Mett
Võru Linnavalitsus
avalike suhete spetsialist
tel 785 0948
mob 5344 1055
e-post: marianne.mett@voru.ee
www.voru.ee
facebook.com/Voru.linn