Bussiliinid

 

Võru linna teenindavad maakondlikud bussiliinid nr 1, nr 11, nr 16, nr 101, nr 102 ja nr 103.

Võru maakonnas (sh Võru linnas) planeerib ja korraldab ühistranspordi alaseid küsimusi MTÜ Kagu Ühistranspordikeksus.

TÄHELEPANU! 

Seoses Võru linna sünnipäevaüritustega sõidavad liinid 1 ja 11 ajutiste sõidugraafikute alusel reedel, 16. augustil ja laupäeval, 17. augustil. 
Kesklinnas jäävad toimuvate sündmuste ajal läbimata Seminari väljaku, Katariina ja Koidula bussipeatused. Ajutised peatused asuvad Karja tänaval.
Maakonnaliinid ei peatu ürituste ajal 16. ja 17. augustil Katariina ja Koidula peatustes.
 
Lisatud on sõidugraafikud infoga, missugused peatused millistel kellaaegadel jäävad muudatustest tingitult ajutiselt teenindamata. Palume muudatustega sõiduplaanides arvestada.
 

 

Võru linna-  ja maakonnaliinide  sõiduplaanid

 

Vaata sõiduplaane ja peatusi siit (paremal tulbas - graafik)

Peatus.ee lehel on võimalik sisestada soovitud peatusenimi, valida sõidusuunda ja näha kõiki liine, mis sõitmiseks sobivad. Sõiduplaane saab vaadata ka tabelitena. Kõik Võru linna teenindavad bussiliinid on maakonnaliinid - seega valige otsinguga kõigepealt sakk "maakonnaliinid".

Kasutusjuhend peatus.ee lehel otsingute tegemiseks

 

Tasuta bussisõit maakondlikel bussiliinidel  -  Korduma Kippuvad Küsimused  

 

Millistes maakondades saab alates 1. juulist nulleurose bussipiletiga ehk tasuta sõita?

Need maakonnad on Valgamaa, Võrumaa, Põlvamaa, Järvamaa, Jõgevamaa, Viljandimaa, Tartumaa, Ida-Virumaa, Hiiumaa, Saaremaa ja Läänemaa.

Millistel liinidel saab nulleurose bussipiletiga sõita?

Nulleurone bussipilet kehtib 1. juulist avaliku teenindamise lepingute alusel teostatavate maakonna- ja naabermaakonda ühendavatel bussiliinidel. Tasuta sõit kehtib kõigil Võru linna teenindavatel maakondlikel bussiliinidel.

NB! Tasuta sõidu õigus ei laiene kommertsalustel sõitvatele bussiliinidele.

Kes saab nulleurose bussipiletiga sõita?

Nullhinnaga piletiga saavad sõita kõik, kes on bussist või muudest müügipunktidest ostnud 2 eurot maksva ühiskaardi (sõidukaart) ning enda sõidu valideerinud. Ühiskaarti ei pea isikustama. Ühiskaart on ristkasutatav üle Eesti, s.o alates 1. juulist 2018  kehtib tasuta sõid ühiskaardiga registreerimisel järgmistes maakondades: Läänemaa (Haapsalu), Viljandimaa, Saaremaa, Hiiumaa, Jõgevamaa, Järvamaa, Ida-Virumaa, Tartumaa, Valgamaa, Võrumaa, Põlvamaa.

Tähelepanelik peab olema erinevates linnades ja maakondades, sest igal pool ei ole ühistransport tasuta.

Ühiskaardid võivad olla erineva kujundusega (Võru linnas ja maakonnas on alates 01.09.2018 kasutusel oranživärvilised sõidukaardid)

Mida teha kui ühiskaart ära kaob?

Kui ühiskaart on kadunud, tuleb osta uus kaart.

Kuidas tunda ära tasuta sõitvad bussid? Kuidas saab nulleurose bussipiletiga sõita? 

Alates 1. juulist kannavad vastavad bussid silti TASUTA. Bussi sisenedes tuleb enda sõit registreerida ehk valideerida ühiskaart. Kui valideerimisaparaate bussis ei ole, väljastab bussijuht sõitjale vastava pileti.

Tasuta bussiliinidega saab tutvuda siin, valides sobiva maakonna. Tasuta avalike bussiliinide juures on eraldi märge "A".

Miks on vaja enda sõit registreerida?

Liiniveo korraldajad vajavad bussiliini käigushoidmise vajalikkuse hindamiseks statistikat liinil reisijate arvu kohta.