NB! Võru linnalähiliinide uus liinivõrk alates 1. juulist 2020

 
Alates 1. juulist saavad ajalooks linnaelanikele teada-tuntud liininumbrid 1, 10, 11 ja 16.
Kuna Võrumaal on liininumbrid kolmekohalised, võetakse linnalähiliinidel kasutusele liininumbrid 103–108.
 
Oluline teada
· Iga liin saab kindla värvi, millega tähistatakse liininumbriga liinisilt ja bussipeatustesse paigaldatavad sõiduplaanid
 
· Igasse bussipeatusesse on paigutatud uute linnalähiliinide marsruudid (läbitavate peatuste nimekirjad) VAATA MARSRUUTIDE TABELIT SIIT
 
· Uuendusena toimub bussiliiklus õhtuti kauem. Õhtusel ajal hakkab sõitjaid teenindama liin nr 105 (sinine liin), mis sõidab kõikidesse olulistesse sihtpunktidesse (eri linnaosad ning haigla, Puiga, Kose, Väimela, Parksepa). Bussiliiklus lõpeb südaööl.
 
Uued sõiduplaanid on kättesaadavad Kagu Ühistranspordikeskuse veebilehel SIIT ja tutvumiseks väljas Võru linnavalitsuse infopunktis.
 

Kehtivad sõiduplaanid

Vaata kehtivaid sõiduplaane ja peatusi siit (paremal tulbas - graafik)

Peatus.ee lehel on võimalik sisestada soovitud peatusenimi, valida sõidusuunda ja näha kõiki liine, mis sõitmiseks sobivad. Sõiduplaane saab vaadata ka tabelitena. Kõik Võru linna teenindavad bussiliinid on maakonnaliinid - seega valige otsinguga kõigepealt sakk "maakonnaliinid".

Kasutusjuhend peatus.ee lehel otsingute tegemiseks

 

Tasuta bussisõit maakondlikel bussiliinidel  -  Korduma Kippuvad Küsimused  

 

Millistes maakondades saab alates 1. juulist nulleurose bussipiletiga ehk tasuta sõita?

Need maakonnad on Valgamaa, Võrumaa, Põlvamaa, Järvamaa, Jõgevamaa, Viljandimaa, Tartumaa, Ida-Virumaa, Hiiumaa, Saaremaa ja Läänemaa.

Millistel liinidel saab nulleurose bussipiletiga sõita?

Nulleurone bussipilet kehtib 1. juulist avaliku teenindamise lepingute alusel teostatavate maakonna- ja naabermaakonda ühendavatel bussiliinidel. Tasuta sõit kehtib kõigil Võru linna teenindavatel maakondlikel bussiliinidel.

NB! Tasuta sõidu õigus ei laiene kommertsalustel sõitvatele bussiliinidele.

Kes saab nulleurose bussipiletiga sõita?

Nullhinnaga piletiga saavad sõita kõik, kes on bussist või muudest müügipunktidest ostnud 2 eurot maksva ühiskaardi (sõidukaart) ning enda sõidu valideerinud. Ühiskaarti ei pea isikustama. Ühiskaart on ristkasutatav üle Eesti, s.o alates 1. juulist 2018  kehtib tasuta sõid ühiskaardiga registreerimisel järgmistes maakondades: Läänemaa (Haapsalu), Viljandimaa, Saaremaa, Hiiumaa, Jõgevamaa, Järvamaa, Ida-Virumaa, Tartumaa, Valgamaa, Võrumaa, Põlvamaa.

Tähelepanelik peab olema erinevates linnades ja maakondades, sest igal pool ei ole ühistransport tasuta.

Ühiskaardid võivad olla erineva kujundusega (Võru linnas ja maakonnas on alates 01.09.2018 kasutusel oranživärvilised sõidukaardid)

Mida teha kui ühiskaart ära kaob?

Kui ühiskaart on kadunud, tuleb osta uus kaart.

Kuidas tunda ära tasuta sõitvad bussid? Kuidas saab nulleurose bussipiletiga sõita? 

Alates 1. juulist kannavad vastavad bussid silti TASUTA. Bussi sisenedes tuleb enda sõit registreerida ehk valideerida ühiskaart. Kui valideerimisaparaate bussis ei ole, väljastab bussijuht sõitjale vastava pileti.

Tasuta bussiliinidega saab tutvuda siin, valides sobiva maakonna. Tasuta avalike bussiliinide juures on eraldi märge "A".

Miks on vaja enda sõit registreerida?

Liiniveo korraldajad vajavad bussiliini käigushoidmise vajalikkuse hindamiseks statistikat liinil reisijate arvu kohta.